Dijital dünyanın büyüyen bir markası olma isteğinizi e-ticaret çözümleri ile desteklemeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Son yıllarda satış ve pazarlama alanını baştan aşağı değiştiren online mağazacılık, klasik ürün satışını değiştirmiştir. Yeni bir anlayış olarak markaların tercih ettiği yeni ticaret anlayışına ayak uydururken nelere ihtiyaç duyduğunuzu öğrenmeye hazır olun!

Güçlü bir marka olmak ve satış grafiklerinizi her geçen gün zirveye taşımak için elektronik ticaret yazılımının doğru seçilmesi gerekir. Çünkü markanızı öne taşıyacak olan sadece ürünler değil kaliteli ve başarılı yazılımdır! Peki, başarılı bir yazılımda bulunması gereken özellikler nelerdir?

Başarılı E-ticaret Yazılımının Özellikleri

Başarılı bir elektronik ticaret yazılımı seçmek için aşağıdaki detayları mutlaka dikkate almalısınız. İşte bütün detayları ile başarılı e-ticaret yazılımları!

Güvenlik Standartları

İnternet satışları gerçekleşirken tüketicilerin temel beklentisi güvendir. Çünkü güven vermeyen bir yapı aracılığıyla alışveriş yapmak günümüz tüketicilerinin en son arzusudur. Bu nedenle de kuracağınız elektronik platformun kesinlikle güven vermesi gerekir. Güveni de elbette doğru bir yazılım seçerek elde edebilirsiniz.

Kargo Entegrasyonu

Tüketicilerin ilgisini çeken önemli unsurlardan bir tanesi de kargo entegrasyonudur. Özellikle ürün kargoya verildiğinde takip numarası girmek ve başka işlemler gerçekleştirmek tüketicinin hoşuna gitmez. Bu işlemi ‘Kargo Takip’ butonu ile saniyeler içerisinde gerçekleştirmek tüketiciler için değerlidir. Bu nedenle de başarılı bir e-satış markası olmak için e-ticaret yazılımının kargo entegrasyonu sunması gerekir.

Ödeme Entegrasyonu

Güvenli bir e-satış mağazasının dikkat çeken özelliklerinden biri de ödeme entegrasyonudur. Farklı ödeme seçenekleri ile tüketicilerin alışverişini kolaylaştıran bu çözüm markanızın da başarısını destekler. Sanal POS ve diğer çözümlerle elektronik satışlarınıza katkı sağlayın!

E-ticaret Çözümlerinde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Elektronik satış yaparken yazılımın kusursuzluğu size büyük avantajlar getirirken sizin de bazı konularda dikkatli olmanız gerekir. Çünkü e-ticaret çok yönlü bir süreçtir ve süreç boyunca her aşamayı dikkate almanız şarttır. Aşağıda sizler için sıraladığımız detaylara mutlaka dikkat etmelisiniz!

Ürün Fotoğraflarını Doğru Seçin

Ürün fotoğraflarını seçerken titiz davranmanız ürün satışları konusundaki başarınızı doğrudan etkiler. Çünkü ürünleri profesyonel olmayan platformların tüketiciye güven vermesi imkansızdır. Üstelik güven vermiyor olmanın yanında ürünün yeterince başarılı olmadığı algısı da kötü fotoğraf nedeniyle akla gelebilecek durumlar arasındadır. Kaliteli ürünlerinizin yanlış fotoğraf seçiminden dolayı satılmaması durumuyla karşılaşmamak adına dikkatli olmalısınız.

Stok Takibi

Ürünlerinizin stok takibini dikkatle sürdürmelisiniz. Bu konuda e-ticaret yazılımının da gücünden faydalanmalısınız. Çünkü kaliteli bir e-ticaret yazılımı stok takibini kusursuzca gerçekleştirmenizi sağlar. Bu sayede müşterilerinize ürün stokta yok bu nedenle de siparişi iptal ediyoruz gibi bir bildirimde bulunmak zorunda kalmazsınız. 

Yukarıdaki bütün özellikleri bir araya getiren bir yazılıma sahip olmak sizin için kusursuz olurdu değil mi? Hemen Dükkan, Türkiye’nin en başarılı yazılımlarını sizlerle buluşturarak kusursuzluğu sağlamayı başarır. E-ticaret başarınızı destekleyen üstelik müşteri memnuniyetini de her geçen gün zirveye taşıyan Hemen Dükkan ayrıcalıkları ile hemen tanışabilirsiniz. Büyüyen bir marka olma yolunda ilerlemek ve doğru adımlarla markanıza değer katmak için önerilerimizi dikkate almayı ihmal etmeyin!