| Mehmet Kılıvan

E-ticaret siteniz aracılığıyla satışlar yapmak ve daha karlı çıkmak için organik trafiğinizi arttırmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Peki, organik trafiğinizi arttırmak için ne tür uygulamalara başvurmanız gerekir? Bu konuda sizler için hazırladığımız bu çok özel rehber sayesinde trafiğinizi arttırmakla kalmayacak aynı zamanda kullanıcıların da ilgisini çekmeyi başarabileceksiniz.

Ücretli trafikten farklı olarak ürünü satın almak adına çeşitli araştırmalar yapmış ve sitenizi keşfetmiş kişilerden oluşan organik trafiği arttırmak adına aşağıda sıraladığımız uygulamalara bir göz atın. Bu sayede kaliteli ve yüksek performanslı çözümlerden yararlanmanın ayrıcalığını yaşayın!

Ürün Açıklaması Ekleyin

E-ticaret sitelerinin olmazsa olmazlarından bir tanesi de ürün açıklamasıdır. Ürün açıklaması, kullanıcıların ürünle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlarken aynı zamanda daha net ve doğru bilgilere ulaşmalarına zemin hazırlar. Ürün açıklaması kullanıcılara bilgi vermenin yanı sıra SEO çalışmalarında da sizleri destekleyecek seçeneklerden bir tanesidir. Bu nedenle de açıklamaları olabildiğince detaylı ve kaliteli bir şekilde düzenlemeye özen göstermelisiniz. Bu sayede yakalayacağınız başarı çok daha yüksek olacak!

E-ticaret Sitenizde Kullanıcı Yorumlarına Yer Verin

İnternet kullanıcılarının çok büyük bir kısmı internetten yapacakları alışverişlerde kullanıcı yorumlarına göre hareket eder. Ürünü daha önce satın almış ve deneyimlemiş olan kimselerin karşılaştığı durumları okumaya fayda sağlayan bu yorumlar hiçbir ücret ödemeden ürünle ilgili bilgi sahibi olmaya fayda sağlar. Bu anlamda da kullanıcılar için değerlidir.

Siz de e-ticaret sitenize gelerek ürün satın almak isteyen kullanıcıların ilgisini çekmek adına kullanıcı yorumlarına yer vermelisiniz. Kullanıcı yorumları arttıkça ürünlerinize karşı güven duygusu da artacaktır. Bu anlamda başarılı ve kaliteli çözümler için kullanıcı yorumlarına mutlaka yer verin!

Sayfa Yüklenme Hızını Arttırın

İnternet kullanıcılarının hemen hepsi hızlı bir şekilde hareket etmek ve sonuca hızlıca ulaşmak ister. Çünkü interneti kullanmanın amaçlarından bir tanesi de hızlı ve kaliteli sonuç almaktır. Böylesi bir ortamda sayfanızın dakikalarca yüklenmesini bekleyecek bir kullanıcı bulamazsınız. E-ticaret sitenizin başarısını sağlamak istiyorsanız kesinlikle sayfa yüklenme hızını arttırmayı tercih etmelisiniz.

Sayfanız hızlı yüklendikçe hemen çıkma oranınız düşecektir. Bu da aslında organik trafiğin günden güne artış göstermesini tetikleyecektir. Sayfa yüklenme hızının ortaya çıkaracağı mucizevi etkileri gözlemlemek adına hemen aksiyon almaya ne dersiniz?

Mobil Uyumluluğa Önem Verin

İnternete erişim sağlayan insanların önemli bir kısmı internet bağlantısını mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiriyor. Mobil cihazların bu denli yoğun kullanılması aslında e-ticaret sitelerinin de mobil cihazlara uyumluluğu önemsemesini tetikliyor. Kullanıcıların daha kolay bir şekilde ürünleri keşfetmesini sağlamak adına mobil uyumlu bir site tasarlamalısınız.

Mobil uyumlu site diğer çalışmalarınızı da destekler nitelikte olacağından kısa vadede kusursuz sonuçlar elde edebileceksiniz. Mobil uyumlu bir e-ticaret sitesi size ilk etapta ekstra iş ve maliyet olarak gözükse de uzun vadede elde edeceğiniz kazancı düşündüğünüzde yatırım yapacağınız miktar devede kulak kalacak!

Ürünlerinizin Görselleri Profesyonel Olsun

Ürün görselleri kullanıcıların ilgisini çeken ilk konulardan bir tanesidir. Bu nedenle de ürünleri ön plana çıkaracak olan görselleri seçerken çekimlerin profesyonel bir şekilde gerçekleşmiş olduğundan emin olmalısınız. Ürünlerin hangi perspektiften çekileceği ve çekim sırasında kullanılacak ışığın bile önemli olduğunu unutmamalısınız.

Ürün görsellerinin kalitesi arttıkça e-ticaret sitenizin güvenilirliği ve satışları da ciddi manada artış gösterecektir. Bu nedenle de sizi öne taşıyacak seçeneklerden bir tanesi olan ürün görsellerini rastgele seçmemeye özen göstermelisiniz. Böylelikle kusursuz çözümlere kapı aralamak sizin açınızdan mümkün olacaktır.

SSL Sertifikası Alın

E-ticaret sitelerinin en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de SSL sertifikasıdır. Alışveriş sırasında girilecek olan ödeme bilgilerinin herhangi bir riske neden olmadan muhafaza edilmesi anlamına gelen SSL sertifikası e-ticaret sitenizden alışverişi mümkün kılar. Bu nedenle de tüketiciler gözündeki güvenilirliğinizi arttırmak değerli olur.

Yukarıda sıralanan bütün konularda başarılı çözümler ortaya koyduğunuzda organik trafiğinizin ciddi şekilde yükseleceğini gözlemleyebilirsiniz. Organik trafiğin yükselmesi dolaylı olarak satışları da etkileyecektir. Kısa vadede elde edeceğiniz kârı bu rehberi okumaya borçlu olabilirsiniz. Size önerilerimizi uygulamayı ihmal etmeyin. Unutmayın, bu önerileri uygulayarak başarılı olan onlarca e-ticaret sitesi var. Neden siz bu onlarca e-ticaret sitesi arasından bir tanesi olmayasınız ki?Anlatalım İster misiniz?

Yanlış yerde dükkan açarak, zamanınızı ve enerjinizi heba etmeyin.

Bize iletişim bilgilerinizi bırakırsanız hemen ararız.