E-Ticaret ya da diğer adıyla elektronik ticaret, özellikle 1995 yılından itibaren internetin yaygınlaşmasıyla orataya çıkan elektronik oratmda ticaret yapma kavramıdır. Belirli bir mal veya hizmetlerin satış, tanıtım, ödeme gibi işlemlerinin bilgisayar üzerinden gerçekleştiği ortamdır. E-ticarette ticari işlemlerinizin bir kısmını veya tamamını yapabileceğiniz bir altyapıdır.

Elektronik ticaret (E-Ticaret), ticaretin dünyada serbestleştirilmesi ile birlikte özellikle 2000 yılından sonra bilgi iletişimini kolaylaştıran teknolojik gelişme olarak orataya çıkmıştır. Geleneksel pazarlamanın ötesine geçmek isteyen veya satışlarını arttırmak isteyen firmalar, sadece lokasyon bazlı satış yapmanın ötesine geçip, yaratıcılığı ve üretkenliğini arttıran E-Ticaret sektörüne adım atmıştır.

Siz de hemendukkan.com sayesinde ürünlerinizi tüm Türkiye ve Dünyanın bir çok ülkesine satabilirsiniz. Üstelik bunun için yazılım bilmenize gerek yok. Türkiye'nin en kullanışlı e-ticaret alyapısına sahipseniz bilgisayar bilginiz olmasa dahi ürünlerinizi kolaylıkla ekleyebilir, site tasarımınızı değişebilir satışlarınızı da hemen dükkan sayesinde hızla arttırabilirsiniz.