Teknolojinin gelişmesiyle birlikte fiziksel mağazalar kendilerini sanal ortamda bulmaya başladı. Sosyal ağlardan satış yapan sayfalar veya büyümeyi hedefleyen şirketler E-Ticarete geçerek pazardan payını aldı. Ülkemiz şuan hala emekleme aşamasında olup E-Ticarete başlanacak en güzel zamanlarında bulunuyoruz. Özellikle Covid-19 salgını herkesi E-ticarete yönelttiğinden girişimciler bu fırsatı görüp fiziki mağazalarını E-Ticarete açtılar. E-Ticaret'in yanı sıra E-İhracat son zamanlarda popüler bir hal almaya başladı. Sebebi ise kullanıcıların döviz cinsinden gelir elde etmesi. Küçük bir örnek vermek gerekirse Türkiyede bir ürünü 50 TL ye satarken bu fiyatı avrupa ülkeleri için 40 Euro olarak belirlerseniz kur farkından ne kadar kar ettiğinizi göreceksiniz. Ayrıca satışınız 7.500 Euro ve 150 kilogramı aşmıyorsa bu satışınız mikro ihracat diye geçeceği için faturanızı KDV'siz kesebileceksiniz. Devletimizin ihracat konusunda bir çok desteği de bulunmakta. Kamu veya özel bankalar ihracat yapan müşterilerine özel kredi imkanları da sunmaktadır. Unutmayın dijital ortamın imkanlarının sınırı yoktur. Hedef kitlenizi doğru belirleyip, doğru ürünü sattığınız vakit başarı kaçınılmaz olacaktır.

E-İhracat Nedir?

KOBİ'lerin yurtdışına ürün satabilmelerini sağlayan bir elektronik ticaret yöntemidir. İhracat konusunda gelişmiş ülkeler arasına girmek, refah seviyesine ulaşmak için üretilen mal veya hizmetlerin iç pazar ha hem de ülkesi için son derece önem arz etmektedir. Ülkeye döviz getirip döviz olarak kazanç sağlanmasını sağlayan bu ticaret yöntemi ülkemizde de oldukça önemsenmektedir.

E-İhracatın avantajları nelerdir?

B2C diye adlandırılan yani satıcıdan direk alıcıya olan e-ihracat satışlarında belirli ülkelerin belirli miktarlara kadar gümrük muafiyetleri bulunmakta.
 

Avrupa Birliği Ülkeleri: 22 Euro’nun altındaki siparişlerde gümrük vergisi ve KDV alınmaz.

 

Rusya, Belarus, Kazakistan: 1.000 Euro’nun altındaki siparişlerde gümrük vergisi ve KDV alınmaz.

 

Azerbaycan: 550 Euro’nun altındaki siparişlerde gümrük vergisi ve KDV alınmaz.

 

Ukrayna: 150 Euro’nun altındaki siparişlerde gümrük vergisi ve KDV alınmaz.

 

ABD, Avustralya: 800 Euro’nun altındaki siparişlerde gümrük vergisi ve KDV alınmaz.

 

Körfez işbirliği ülkeleri: 270 Euro’nun altındaki siparişlerde gümrük vergisi ve KDV alınmaz.Hemendukkan.com E-İhracat altyapısı sayesinde tüm Türkiye ve Dünya ülkelerinde kolaylıkla satış yapmanız mümkün. Peki E-Ticaret paketlerinden farkı nedir?

Çoklu dil seçeneği

Çoklu Dil Seçeneği özelliğimiz sayesinde farklı lokasyonlardaki müşterileriniz kendi ana dillerinde siteyi açıp rahatlıkla alışveriş yapabilir. Bu özelliğimiz eşsiz bir tercüme altyapısı barındırmakta. Üstelik istediğiniz kelimeyi veya cümleyi dilediğiniz gibi çevirisinde değişiklik yapabilirsiniz. Arap ülkelerinden giren müşterilerinize site otomatik olarak sağdan sola gidecek şekilde gözükecektir. Bu özellik paketimize dahil olup ekstra bir ücret talep edilmemektedir. Kullanıcılarımıza kaliteyi düşük maliyetle sunmaktan her zaman gurur duyuyoruz.

Çoklu Para Birimi

Çoklu para birimi özelliğimiz sayesinde müşterileriniz siteye girdikleri an kullandıkları para birimi ile fiyatları görmektedir. Örneğin ana dili ingilizce olan bir müşteri DOLAR olarak tüm fiyatları görürken, Avrupa ülkelerindeki müşterileriniz EURO para birimiyle fiyatları görüp sipariş vermektedir. Üstelik anlaşmalı sanal pos firmasıyla Türkiye'de satış yapar gibi ödemelerinizi hızlıca alabilirsiniz.

Kur Sabitleme Özelliği

Bu özellik sayesinde ister Merkez Bankası kurunu güncel bir şekilde kullanırsınız, isterseniz seçeceğiniz kurlara özel olarak kur verip sabitleyebilirsiniz. Sistemimiz yapacağınız her değişikliğe anında yanıt verip sitenize uyum sağlayacaktır. Her zaman son ve üstün teknolojiyi kullanıcılarımıza sunmaya çalışıyoruz.

Mikro ihracat nedir?

Türkiye’den yurt dışına yapılan, ağırlığı 300 kg’den az ve KDV hariç fatura tutarı 15.000 Euro’dan fazla olmayan ihracat, mikro ihracat şeklinde gerçekleştirilebilir. Mikro ihracat, ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) ile yurtdışı edilen bedelli ihracatlardır. Mikro ihracatın avantajlı tarafı, gerçekleşen ihracat için bir gümrük müşavirine ihtiyaç duymamasıdır. Bu nedenle pek çok ihracatçı mikro ihracat yöntemini tercih edebilir.

Siz de hemendukkan.com sayesinde ürünlerinizi tüm Türkiye ve Dünyanın bir çok ülkesine satabilirsiniz. Üstelik bunun için yazılım bilmenize gerek yok. Türkiye'nin en kullanışlı e-ticaret altyapısına sahipseniz bilgisayar bilginiz olmasa dahi ürünlerinizi kolaylıkla ekleyebilir, site tasarımınızı değişebilir satışlarınızı da hemendükkan sayesinde hızla arttırabilirsiniz.