Google Analytics web sitenizin hızını, performansını ve geniş anlamda trafik ölçümleri yapabilmemizi sağlayan Google tafaından sunulmuş ücretsiz bir uygulamadır.

SEO oluşturmanız için size web sayfanız ile ilgili bilgileri veren kullanışlı bir Google servisi olan Analytics, ücretsiz olmasından dolayı kurumsal veya bireysel bir çok kullanıcı için vazgeçilmez bir hâl almıştır.

Kullanıcılar hakkında daha detaylı bilgilere de bu entegrasyon sayesinde ulaşabilirsiniz. Cinsiyet, lokasyon, yaş ve bunların haricinde kullanıcı sitenizi hangi sıklıkla ziyaret ediyor, mobil tarayıcıdan mı yoksa masaüstü bilgisayardan mı sitenize giriş yapmış, kullanıcı hangi sayfalarda daha çok vakit geçiriyor gibi konularda deaylı raporalamalar almanız mümkün.

 

Analytics kaydı ve izleme kimliği almaİlk olarak kendi Google hesabınızla web tarayıcımızdan “https://analytics.google.com/” adresine giriş yapıyoruz ve kaydol butonuna basıyoruz.
 

Hesap Adı: Oluşturacağınız Analytics hesabınıza koyacağınız isim, kontrol edeceğiniz tüm hesapların genel bir başlığı diyebiliriz.

Web Sitesi Adı: Bu kısma kendi web sitenizin adını yazabilirsiniz. Hesabınızda başka web siteleri olduğu vakit ayırt edebilmeniz içindir.

Web Sitesi URL’si: Buraya web sitenizin URL sini yazdıktan sonra dikkat etmeniz gereken konu sitenizin HTTPS:// güvenli bağlantıya sahip ise onu işaretlemeyi unutmayınız.

Sektör Seçimi: Bu alanda sektörünüze en uygun kategoriyi seçmeniz gerekmektedir. Sektör bazlı analiz ve raporlamalar için gereklidir

Raporlama Saat Dilimi: Genelde seçili olarak karşımıza çıkabilir ama eğer Türkiye seçili değil ise seçim yapmanız gerekecektir.

Bu kısımları tamamladıktan sonra Google hizmet sözleşmesini işaretleyerek kabul ediyorsunuz.

Kabul ettikten sonra bir ekranda sizin Google Analytics izleme kimliğiniz ve JS kodu yer alacaktır.Google JS kodunu sitenizin < head >< /head > kodaları arasına eklemeniz gerekmektedir.
Bu izleme kimliğini ise hemendukkan.com altyapısı kullanan müşterilerimiz saniyeler içerisinde kod bilgisi olmasına gerek kalmadan sitelerine ekleyebilme şansına sahipler.
 

Hemendukkan.com Analytics EntegrasyonuSiz de satın almış olduğunuz e-ticaret sitenizi Google Analytics ile entegre etmek istiyorsanız, kullanışlı admin panelimizden saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz.
Öncelikle admin panelimize giriş yapıp sol tarafta bulunan entegrasyonlar kısmından "Google Analytics" kısmına basıp sayfaya geçiş sağlıyoruz.Daha sonra yukarıda kırmızı ile işartli "UA" ile başlayan izleyici kimliğinizi hemendukkan.com admin panelinizde açtığınız sayfaya kopyalıyoruz.Kaydettikten sonra entegrasyonunuz başarıyla gerçekleşmiştir.

Siz de hemendukkan.com sayesinde ürünlerinizi tüm Türkiye ve Dünyanın bir çok ülkesine satabilirsiniz. Üstelik bunun için yazılım bilmenize gerek yok. Türkiye'nin en kullanışlı e-ticaret alyapısına sahipseniz bilgisayar bilginiz olmasa dahi ürünlerinizi kolaylıkla ekleyebilir, site tasarımınızı değişebilir satışlarınızı da hemen dükkan sayesinde hızla arttırabilirsiniz.