Tüm işletmelerin bir yaşam döngüsü vardır. Bir girişimcinin zihninde sadece bir fikir, bir deha gücü, sadece hayal gücü halinde olduğu ilk aşama vardır. Ancak bazen iyi bir fikre sahip olmak yeterli değildir, aynı zamanda doğru zamanda sahip olmanız ve onu ileriye taşımak ve hayata geçirmek için doğru araçlara sahip olmanız gerekir.

Bağımsız olarak kar elde edebilen bir şirketin kurulması için hayati adımlar nelerdir? İş dünyasına nasıl uyum sağlanacağını bilmek neden bu kadar önemli? Fikirden uluslararası bir gerçeklik kurmaya kadar bir iş yaratmanın farklı aşamalarına bir göz atalım.Fikir aşaması
Dolayısıyla, dış termal koşullara bağlı olarak sıcaklığını değiştirebilen yeni bir giysi türü satmak için yeni bir iş fikriniz var. Söylediğimiz gibi, bu sizin fikrinizin aslında sadece bir fikir olduğu aşamadır. İlk adım, fikrinizi hayata geçirecek, başlamanızı sağlayacak araçlar aramaktır. Bu yüzden fikrinizi kağıda dökün ve size yardım edebilecek birini bulmayı umarak etrafınıza bakın.

Erken aşama
Etrafı araştırdıktan sonra fikriniz için iyi bir kuluçka programı bulursunuz. Bir dizi profesyonelin, işin bir payı karşılığında size girişimcilik becerilerini ve deneyimlerini sağladığı bir program. Birkaç kuluçka fikri mevcuttur ve genel olarak konuşursak, hepsi çok iyidir. Bu aşama, süre açısından değişir. Her şey, diğer şeylerin yanı sıra fikrinizin ne kadar karmaşık olduğuna bağlıdır.

Başlamak
Kuluçka aşaması sona erdi. Artık geniş bir izleyici kitlesi önünde ilk adımlarını atmaya başlayacak küçük bir işletmeniz var. Bu başlangıç ​​aşamasında, şirketiniz henüz yüksek kar garantisi veremeyecek. Bu aşamada, ekip genellikle kurucularla ve kuluçka aşamasında yer alan birkaç profesyonelle sınırlıdır. Ancak bu, en hassas aşama. İşinizi hızlandırmak ve mümkün olan en iyi büyümeyi hedeflemek için kendinizi hazırlamanız gerekecek. Hiçbir startup yaşam boyu başlangıç ​​olarak kalmaz, ya gelişir ya da kaybolur.

Kullanıcıların bu aşamadaki rolü
Bu aşamada organik olarak gelişmenin en iyi yollarından biri hedef kitlenizin güvenini kazanmaktır. Bu yeni sıcaklık değiştiren giysilerle ilgili iş fikrinizin örneğine geri dönelim: Bu aşamada, bu ürünleri satmak için muhtemelen bu etkinliğe adanmış bir e-ticaret kurmuşsunuzdur. E-ticaret (Online mağaza). Hemendukkan.com da bulunan resmi sertifikalı online ödeme modülü gibi modüller , ilk satın alma gibi hassas bir zamanda müşterinizin güvenini kazanmak için en iyi araçlar arasındadır.

Hızlandırıcılar
Başlangıç ​​sırasında, fikrinizin işe yarayan bir fikir mi yoksa kendi başına kalmaya çalışan bir fikir mi olduğunu kolayca fark edeceksiniz. Bunu, hedef kitlenizin ve çevrenizdeki profesyonellerin sayılarında, sonuçlarında, tepkilerinde göreceksiniz. Sektördeki insanların projenize ilgi gösterdiğini görmek kesinlikle iyi bir işaret.

Çoğaltmak
Başlangıç ​​aşamasını geçtikten ve şirketinizin daha büyük şirketlerle genişleme ve ilişki kurma yeteneğine sahip olduğunu gösterdikten sonra, şirketiniz bir ölçek büyütme olarak kabul edilecektir. Burada fikriniz tam potansiyeliyle kendini ifade edebilecektir. Markanıza mükemmel bir şekilde bakabilecek, hedef kitlenizin güvenini kazanabilecek, diğer şirketlerle ilişkiler kurabilecek, diğer pazarlara ve diğer ülkelere açılmayı düşünebileceksiniz.

Skaler büyümenin önemi
Bir iş fikriniz olduğunda büyümeyi ölçeklendirmek önemli bir unsurdur. Bunun nedeni, başlangıç ​​aşamasını olabildiğince kısa kılan, aynı zamanda şirketin en savunmasız olduğu aşama olan katalizör olmasıdır.

Başlangıç ​​aşaması, iş planınızı hazırlamanız, başabaş noktasını hesaplamanız, veri üretip toplamanız gereken yerdir. Ayrıca projenizi finanse etmeniz ve fikrinizi bir şekilde gelecekteki hedef kitlenize ve büyümenize yardımcı olacak potansiyel yatırımcılara "satmanız" gerekir.

Yeni fikirlerin ve yeni şirketlerin yerinin ele geçirilmesi ve sürdürülmesinin giderek zorlaştığı modern pazarda, skaler büyümeyi sağlamak, basit terimlerle işletmenizin hayatta kalmasını sağlamak anlamına gelir. Başlangıç ​​aşamasından çıkamayan bir startup, henüz başaramamış bir iştir ve genellikle ortadan kalkacak bir iştir. Harekete geç hemen dükkanını online olarak aç...